فهرست اخبار فهرست اخبار

با حضور مدیران بانک مسکن خوزستان

تقدیر ناظر پولی بانک مرکزی از عملکرد مدیریت خوزستان

ناظر پولی بانک مرکزی در خوزستان ضمن سرکشی به برخی شعب و جلسه با مدیر شعب استان از عملکرد این مدیریت در حوزه فعالیت های ناظر پولی تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، عالی پور ناظر پولی بانک مرکزی خوزستان با حضور در مدیریت استان و برگزاری نشستی با حضور مدیر و مسیولان این مدیریت، ضمن تشریح فعالیت های مجموعه خود اظهار کرد: یکی از اهداف ما این است که استفاده از پول فیزیکی در بین مردم کاهش پیدا کند و آنان بیشتر به استفاده از خدمات الکترونیکی پیش بروند.
وی افزود: باید بسترهای لازم برای کاهش حمل و نقل فیزیکی پول و استفاده حداکثری از خدمات بانکی الکترونیکی افزایش یابد تا با این کار بتوانیم هزینه های سرسام آور چاپ و توزیع اسکناس در کشور را کاهش بدهیم.
عالی پور ضمن تقدیر از تلاش های مدیریت شعب استان خوزستان برای همکاری با ناظر پولی استان بیان کرد: خوشبختانه این مدیریت همیشه در راستای توسعه وظایف ذاتی ناظر پولی با ما همکاری مناسبی داشته و در این زمینه پیشگام بوده است.
وی ادامه داد: بسترهای لازم برای استفاده از پول الکترونیکی، فرسوده گیری اسکناس ها و ساماندهی روند توزیع اسکناس در مدیریت شعب بانک مسکن استان به خوبی در حال انجام است و ما در این زمینه رضایت مناسبی داریم.
در این نشست عباسعلی شفیعی مدیر شعب استان خوزستان با بیان اینکه استفاده از کارت‌های الکترونیکی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و تسریع در مبادلات، از لحاظ امنیتی نیز بسیار مفید است، بیان کرد: خوشبختانه بانک مسکن در ترویج استفاده مردم از خدمات بانکی الکترونیکی همیشه پیشگام بوده و خدمات ارایه شده در این زمینه به مشتریان بسیار کامل و جامع است.
وی افزود: صرفه جویی های مالی ناشی از حذف اسکناس و مسکوک، وقت و زمان تلف شده به دلیل مبادله اسکناس، حمل و نقل وجوه، خطرات ناشی از حمل پول، تبعات مربوط به ارتباط و تماس نزدیک با اسکناس های آلوده و کاهش سرعت مبادلات از پیامدهای ناخواسته استفاده از اسکناس های کاغذی است.
شفیعی بیان کرد: هم اکنون مدیریت خوزستان جایگاه نخست در متوسط تعداد تراکنش پایانه های فروش در سطح کشور را دارد و این امر نشان می دهد تلاش های صورت گرفته در این مدیریت به ثمر رسیده است.
ناظر پولی بانک مرکزی در استان، وظیفه کنترل نقدینگی بانک‌ها، جمع‌آوری آمار، پشتیبانی نقدینگی و انتقال مازاد نقدینگی بانک‌های خوزستان را به بانک مرکزی بر عهده دارد.
آخرین بروزرسانی 1395/7/5