فهرست اخبار فهرست اخبار

همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع)

نشست مشترک مدیران مرتبط با بخش مسکن در مدیریت خوزستان برگزار شد

نشست مشترک مدیران مرتبط با بخش مسکن با حضور معاون عمرانی استانداری در مدیریت خوزستان برگزار و راهکارهای توسعه همکاری ها بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، احمد سیاحی معاون عمرانی استانداری خوزستان در ضیافت افطار مدیران مرتبط با بخش مسکن در مدیریت خوزستان با تقدیر از تلاش های مدیر شعب استان خوزستان به دلیل تلاش های همیشگی وی برای پیشبرد اهداف دولت در استان و رفع مشکلات مردم بیان کرد: استان خوزستان متاسفانه در بخش توسعه و عمران از سایر استان های کشور عقب تر افتاده است به همین دلیل باید مدیران و همه مردم استان برای توسعه استان خود تلاش کنند و خوشبختانه با آمارهایی که در این نشست ارایه شد متوجه شدم مدیران و کارکنان بانک مسکن در استان از آن دست افرادی هستند که برای توسعه استان تلاش شبانه روزی از خود نشان داده اند.
وی با بیان اینکه انتظار داریم سایر بانکها نیز همانند بانک مسکن توسعه استان را مدنظر قرار دهند، بیان کرد: انتظار داریم سایر بانکها نیز به منظور رونق فعالیت های اقتصادی در استان پای کار باشند و مشارکت فعالانه داشته باشند.
سیاحی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی این استان به خصوص اهواز به عنوان مرکز آن، وجود بافت فرسوده است، تصریح کرد: خوشبختانه بانک مسکن برای تامین تسهیلات مربوط به بافت فرسوده اعلام آمادگی کرده است به همین دلیل استانداری و سایر دستگاه های مرتبط با این امر باید بستر لازم برای احیای بافت های فرسوده را مهیا کنند.
معاون عمرانی استانداری خوزستان در پایان گفت: لازم است جلسه ای در استانداری خوزستان به ریاست استاندار یا معاون عمرانی آن و به دبیری بانک مسکن تشکیل شود و دستگاه هایی که این بانک مسکن تشخیص دهد به جلسه دعوت شوند تا مقدمات اجرایی شدن سیاست های رونق بخش مسکن و ساختمان در استان فراهم شود. در این زمینه باید از بانک مسکن تشکر کرد که در این راه پیشقدم است.
عباسعلی شفیعی نیز در ابتدای این نشست با بیان اینکه این مدیریت، بیشترین تسهیلات در شبکه بانکی استان را پرداخت کرده است، اظهار کرد: مدیریت خوزستان به تنهایی به اندازه هفت بانک در این استان تسهیلات پرداخت کرده و طبق محاسبه ای که صورت گرفته هر همکار ما در این مدیریت به اندازه پنج همکار شبکه بانکی تلاش و کوشش از خود نشان داده است.
وی با بیان اینکه بانک مسکن 76 سال سابقه فعالیت دارد و هم اکنون بزرگترین بانک تخصصی و توسعه ای کشور به شمار می رود، بیان کرد: این بانک نقش مهمی در ایجاد رونق اقتصادی و خروج بخش مسکن از رکود دارد بنابراین انتظار می رود سایر دستگاه ها هم برای توسعه خدمات و فعالیت های بانک، در کنار ما باشند چرا که همه فعالیت های این بانک، عام المنفعه و به نوعی در راستای تامین نیازهای مردم است.
شفیعی ضمن معرفی حساب ها و محصولات جدید بانک مسکن به افراد شرکت کننده در این نشست توضیح داد: همه این حساب ها در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و رونق فعالیت های بخش مسکن در کشور تنظیم شده است که در آن مردم هم بیشترین بهره را به منظور خانه دار شدن می برند به همین دلیل انتظار می رود دستگاه های استانی در معرفی این حساب ها در کنار بانک مسکن باشند تا بتوانیم این فرصت های ایجاد شده را به بهترین شکل در مسیر توسعه استان قرار دهیم.
مدیر شعب استان خوزستان بیان کرد: با توجه به اینکه در مدت اخیر شاهد کاهش صدور پروانه ساختمانی در اهواز و سایر شهرهای استان بوده ایم انتظار داریم شهرداری های استان همکاری بیشتری با انبوه سازان و سازندگان مسکن و ساختمان از خود نشان دهند و مشوق هایی را برای این کار اختصاص دهند زیرا در مرحله اول شهرداری های استان از این کار متنفع می شوند و در نهایت باعث رونق ساخت و ساز می شوند.
شفیعی همچنین با بیان اینکه باید از سوی برخی مدیران استانی توصیه شود که منابع دستگاه اجرایی خوزستان به بانک مسکن منتقل گردد، بیان کرد: همانگونه که بانک مسکن همیشه و در همه حال در عملیاتی کردن سیاست های اعتباری دولت و پرداخت تسهیلات تکلیفی پیش قدم بوده است انتظار داریم دستگاه هایی دولتی نیز با انتقال منابع خود، این بانک را در راستای تامین منابع مورد نیاز برای اجرایی کردن سیاست های خانه دار کردن مردم و ایجاد رونق اقتصادی همراهی کنند.
در این نشست بهروز سلیمانی معاون اجرایی مدیریت خوزستان با بیان اینکه بخش مسکن پیشران خروج از رکود در کشور است، بیان کرد: تلاش می کنیم نقش خود در راستای رونق بخش مسکن در استان را پر رنگ تر کنیم و در این راه همکاری سایر دستگاه ها به شدت مورد نیاز است.
وی همچنین، آمادگی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات احیای بافت های فرسوده که یکی از نیازهای اساسی استان خوزستان به خصوص کلانشهر اهواز است را اعلام کرد.
آخرین بروزرسانی 1395/7/5