فهرست اخبار فهرست اخبار

مدیر شعب استان خوزستان:

بانک مسکن با ایجاد محصولات جدید متناسب با خواسته مشتریان گام برداشته است

مدیر شعب استان خوزستان گفت: بانک مسکن همواره سعی کرده با ایجاد ابزار ها و محصولات جدید متناسب با نیاز و خواسته های مشتریان بتواند در جهت رسالت اصلی خود گام بردارد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، عباسعلی شفیعی در همایش «توسعه شهری مبتنی بر اندیشه ایرانشهری» اظهار کرد: خرسندم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شده است این بانک نیز، همگام و همراه با سایر نهاد های پولی و مالی کشور و در جهت همسویی با اهداف اقتصاد کلان دولت تدبیر و امید، اقدام به تهیه و ابلاغ سیاست های اعتباری متناسب با اقتصاد مقاومتی کرده است و این سیاست ها از سوی مدیر عامل گرامی و اعضای محترم هییت مدیره بانک به کلیه شعب ابلاغ گردیده است.
وی افزود: بانک مسکن به دلیل ماهیت تخصصی آن به عنوان بزرگترین بانک تخصصی کشور در بخش مسکن و یکی از 100 شرکت برتر ایران، همواره نقش مهم و تاثیرگذاری در اقتصاد میهن عزیزمان داشته است کما اینکه پرداخت بیشترین تسهیلات اعطایی در سطح کشور در بین شبکه بانکی، خود گواهی بر این نقش مهم و سازنده در توسعه کشور می باشد.
شفیعی عنوان کرد: در طی چند سال گذشته این بانک توانسته است با تیم جدید مدیریتی خود، ضمن شفافیت و انضباط مالی و طراحی و ایجاد ابزار های متناسب بخش مسکن در عرصه اقتصاد کشور نقش مؤثری داشته باشد. راه اندازی صندوق پس انداز مسکن یکم، افزایش سقف تسهیلات از محل سپرده ممتاز، افزایش سقف تسهیلات زوجین و ایجاد صندوق های زمین و ساختمان، خود بخشی از خدمات بانک مسکن در زمینه رونق اقتصادی و تحریک تقاضای مؤثر بخش مسکن بوده است.
مدیر شعب استان خوستان تاکید کرد: این بانک همواره سعی کرده با ایجاد ابزار ها و محصولات جدید متناسب با نیاز و خواسته های مشتریان بتواند در جهت رسالت اصلی خود گام بردارد. شناسایی نیاز های جدید و طراحی ابزار و محصولات متناسب با آن، نیازمند همسویی با اهداف دولت در بخش خصوصی به خصوص فعالان بخش مسکن می باشد. به همین دلیل و با توجه به شرایط رکود تورمی بخش مسکن این بانک با حمایت انبوه سازان اقدام به ایجاد محصولات جدید از جمله: طرح تضمین معاملات فروش اقساطی و حساب امانی ویژه پیش فروشان ساختمان نموده است.
شفیعی در توضیح «طرح تضمین معاملات فروش اقساطی مسکن» عنوان کرد: در واقع این طرح تضمین انجام معامله به صورت نسیه فی مابین خریدار و فروشنده توسط بانک است. بانک در این طرح ضامن بین خریدار و فروشنده به شمار می رود که باعث اطمینان از اجرای معامله و تسریع در انجام دادن آن می شود. همچنین در این طرح بانک ضمن قبول عاملیت وصول اقساط موضوع قرارداد به عنوان ضامن، پرداخت اقساط بهای معامله را تضمین می نماید و قیمت فروش نقدی و فروش اقساطی واحدها با توافق طرفین ( خریدار و فروشنده) تعیین و مشخص می شود.
وی در خصوص مزایای مهم طرح تضمین معاملات فروش اقساطی نیز اظهار کرد: افزایش قدرت خرید خریداران مسکن، ترغیب فروشندگان به پیش فروش واحدهای در حال احداث و تامین مالی طرح های نیمه تمام بدون استفاده از منابع بانکی و امکان شروع و افتتاح پروژه های جدید با توجه به فروش واحدهای در اختیار سازندگان واحدهای مسکونی از جمله مزایای این طرح است.
شفیعی محصول دیگر بانک در سال جاری را «حساب امانی ویژه پیش فروش ساختمان» معرفی کرتد و گفت: حساب امانی حسابی است که در یک بانک به نام پروژه ساختمانی معین یا شرکتی معین افتتاح می شود. ساماندهی بازار پیش فروش مسکن، کاهش ریسک های مرتبط با خریداران واحدهای مسکونی و کاهش ریسک مخاطرات اخلاقی میان پیش خریدار و پیش فروشنده از جمله اهداف این طرح است.
وی بیان کرد: مدیریت شعب خوزستان با تحت پوشش قراردادن 70 شعبه و بیش از 560 نفر نیروی انسانی متعهد، متخصص و دلسوز افتخار می کند که در مسیر تحقق نیازهای مشتریان به خصوص انبوه سازان گام بردارد زیرا هر واحدی که در سراسر کشور احداث می شود در کنار اشتغالی که ایجاد می نماید باعث رونق بیش از 150بخش مولد در کشور می شود به همین دلیل خدمت به این قشر فداکار از اولویت های کاری مدیریت شعب استان خوزستان می باشد.
مدیر شعب استان خوزستان تصریح کرد: همچنین بازسازی شعب بانک در سراسر استان و ایجاد محیطی مناسب برای مشتریان و در سال جاری نیز راه اندازی باجه های خدمات مالی و مشاوره ای ویژه انبوه سازان گرامی، تخصیص 200 درصدی اعتبار بدون سپرده در بخش مجتمع های مسکونی در سال 94 نسبت به سال 93 و همچنین تداوم آن از اقدامات پیش روی مجموعه مدیریت شعب خوزستان می باشد.
آخرین بروزرسانی 1395/3/18