فهرست اخبار فهرست اخبار

بمناسبت روز فیزیوتراپی توسط مدیریت خوزستان صورت گرفت

مدیریت خوزستان حساب پس انداز مسکن یکم را در روز ملی فیزیوتراپی معرفی کرد

بمناسبت 2 مرداد روز ملی فیزیوتراپی همایش فیزیوتراپان استان خوزستان با حضور بیش از 200 نفر از کارشناسان این حرفه پزشکی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، در این همایش که روز جمعه 16 مرداد ماه برگزار گردید ، بسته ای از هدایا و محصولات بانک همراه با بروشور و تراکت های جدول اقساط تسهیلات این حساب در اختیار همه شرکت کنندگان قرار گرفت.
بیشتر شرکت کنندگان با استقبال از حرکت تازه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به خانه اولی ها در حاشیه این مراسم طی سخنانی متفاوت به اظهار نظر در خصوص مزایا و معایب این طرح پرداختند.
یکی از شرکت کنندگان که دارای مدرک کارشناسی ارشد در این رشته است می گوید:
این طرح با هدف خانه دار کردن طیف خاصی از افراد بویژه جوانان و کسانی که تا کنون از تسهیلات مسکن استفاده نکرده اند طراحی شده که البته هدفی ارزشمند و معنوی است و در این خصوص از مسیولین ، پیشنهاد دهندگان و مجریان طرح تشکر و قدردانی می کنیم اما بنظر می رسد تسهیل در بعضی از شرایط و ضوابط طرح کمک قابل توجهی به جامعه هدف این طرح بنماید. بعنوان نمونه افزایش دوران تقسیط بمنظور کاهش مبلغ اقساط و یا افزایش ضریب برابری سپرده گذاری هر دوره بمنظور تسریع در دریافت سقف تسهیلات می تواند کمک خوبی به متقاضیان باشد زیرا مخاطبین این حساب نیاز به کمک و حمایت بیشتری دارند.
یکی دیگر از اعضای همایش که از برگزارکنندگان این گردهمایی تخصصی است در پاسخ به این پرسش که از وجود چنین حسابی در بانک مسکن آگاه هست یا خیر می گوید:
با توجه به اطلاع رسانی کلی طرح در سطح رسانه ها کم و بیش در جریان این حساب هستم اما با توجه به مطالعه بروشور این حساب و جدول اقساط پرداختی فکر می کنم به رغم همه تسهیلاتی که پیشنهاد دهندگان حساب برای کمک به متقاضیان داشته اند واقعاً قابل تقدیر و سپاسگزاری است اما با در نظر گرفتن بعضی از موارد می توان به اقبال بیشتر گیرندگان تسهیلات از این حساب کمک کرد.
وی در خصوص این مورد می گوید:
جامعه هدف طرح یعنی خانه اولی ها که معمولاً جوانان و کارمندان و کارکنان تازه استخدام ادارات و سازمان ها هستند نیازمند حمایت بیشتری در این طرح هستند زیرا تناسب دریافتی و درآمد ماهانه آنان با اقساط پرداختی در این طرح برقرار نیست و اگر در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود بی شک بخش زیادی از این افراد صاحب خانه و سر پناه خواهند شد.
مورد دیگر در خصوص گسترش دایره شمول مخاطبین طرح است . یعنی به سایر افراد نیز اجازه داده شود به افتتاح این حساب اقدام کنند اما به عنوان مثال با نرخ سود بیشتر یعنی 16 یا 17 درصد و با افزایش دوران تقسیط.
شرکت کننده دیگری در این زمینه می گوید:
طرح پس انداز مسکن یکم و در مجموع همه طرح های مربوط به صندوق پس انداز مسکن به دلیل اینکه تامین مالی خرید و ساخت مسکن را از طریق مشارکت در نقدینگی مشتری انجام می دهد دارای آثار خوب اقتصادی بویژه در زمینه کنترل نقدینگی جامعه و هدایت آن به سمت رونق اقتصادی در بخش مسکن است. ضمن اینکه با فعال شدن صندوق پس انداز و رسوب وجوه مشتریان در این حساب تاخیر در گردش سرگردان نقدینگی ایجاد می شود که خود به کاهش شاخص بهای مصرف کننده منجر می شود.
گفتنی است مدیر شعب استان با ارسال لوح تبریک به این همایش روز ملی فیزیوتراپی را به همه شرکت کنندگان تبریک گفت.
آخرین بروزرسانی 1394/11/20