فهرست اخبار فهرست اخبار

در بازه زمانی یک ماهه صورت گرفت

پایان مرحله نخست طرح پایش سلامت در مدیریت خوزستان

مرحله نخست طرح پایش سلامت با محوریت اجرا در محل کار از روز سوم مرداد ماه سال جاری در مدیریت خوزستان آغاز و در کمتر از یک ماه به پایان رسید . این طرح در سطح دو گروه سنی بیش از 40 سال و کمتر از 40 اجرا و نمونه گیری شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، طرح یادشده به‌صورت منطقه ‌بندی در سطح شعب اهواز و شعب شهرستان بوسیله مرکز تخصصی کلینیک طب شفاف اجرا شده است .
کارکنان حوزه ستاد و شعبه مرکزی اهواز در کمتر از یک روز آزمایشات و نمونه گیری های خود را انجام دادند.
در این طرح تیم نمونه گیری با تجهیزات کامل با حضور در محل کار همکاران، مراحل آزمایش و نمونه‌گیری را انجام داده‌اند .نتایج آزمایش در سه نسخه صادر و یک نسخه از آن به همکار داده می‌شود تا وی از شرایط و وضعیت سلامت جسمی خود از طریق مشاوره با پزشک آگاه شود.
طی گفتگوی کوتاهی با تعدادی همکاران صورت گرفته، آنان با استقبال از این طرح ، اجرای آن را یکی از ضروریات دانسته که تضمین کننده تندرستی و سلامت آنان است.
یکی از کارکنان در این خصوص می‌گوید این طرح تاثیر بسزایی در روند شادابی و نشاط همکاران به منظور ارایه خدمت بهتر و بیشتر به مراجعین خواهد داشت. زیرا با انجام آزمایشات در واقع سلامت همکار تضمین می شود.
فردی که از تندرستی و صحت مزاج خود آگاه می شود با روحیه بهتر و شاداب تر در محیط کار حاضر می شود و همکاری که در پاره‌ای از موارد دچار مشکل و بیماری است نیز می تواند هرچه سریع‌تر فرایند درمان و معالجه بیماری خود را پیگیری نموده و با پیشگیری از عمیق‌تر شدن بیماری به دامنه نرمال اعداد برگشته و سلامتی خود را بازیابد .
تعدادی از مصاحبه شوندگان ضمن تشکر از متولیان طرح و درخواست ادامه مراحل بعدی آن می گویند:
آزمایشات و نمونه‌گیری‌های انجام شده کمک زیادی به تشخیص بیماری و جلوگیری از عمیق ترشدن آن نموده به طوری که با رعایت بعضی نکات ساده و کم‌هزینه به درمان بیماری خود پرداخته‌اند.
کامبیز ابهرک پور رییس دایره امور ا‌داری، آموزشی و رفاهی مدیریت با اشاره به روند خوب کارهای صورت پذیرفته در این زمینه می‌گوید:
خوشبختانه همکاران با استقبال خوب خود از مرحله نخست این طرح، ما را در پیگیری و پایش مرحله دوم طرح باانگیزه‌تر کرده‌اند .علاقه‌مندی و همکاری آنان موجب شد که مراحل انجام کار با سرعت و دقت لازم انجام شود.
وی افزود :
هدف از اجرای طرح، پایش سلامت همکاران و کمک به روند بهبود تندرستی و شرایط جسمی و روحی آنان است تا از این طریق ، محیطی شاداب و سالم برای ارایه خدمت به مشتریان فراهم گردد .
مسیول امور اداری، رفاهی مدیریت خوزستان می‌افزاید:
مرحله دوم طرح نیز با هدف کنترل و خواندن پاسخ آزمایشات توسط پزشک و ارایه مشاوره به همکاران همراه با اپتومتری و بینایی‌سنجی در اغلب موارد انجام شده است.
آخرین بروزرسانی 1394/11/20