فهرست اخبار فهرست اخبار

باتوجه به عملکرد مطلوب بانک

تقدیر دبیر ستاد احیا امر به معروف استان از مدیریت خوزستان

حجت الاسلام مرعشی دبیر ستاد احیا امر به معروف استان خوزستان با حضور در جمع اعضای ستاد احیا امر به معروف مدیریت از اقدامات و برنامه های اجرا شده بوسیله این ستاد تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، در این نشست که مدیر شعب استان و اعضای ستاد احیا حضور داشتند عباسعلی شفیعی طی سخنانی به ارایه گزارش عملکرد ستاد طی سالجاری و سال گذشته پرداخت و در بخشی از سخنان خود گفت :

بانک مسکن بیش از 95 درصد خدمات و تسهیلات خود را به سمت اقشار متوسط و گروه های درآمدی نیازمند حمایت سوق داده که این عمل از حلاوت و شیرینی خاصی برخوردار است . به عبارت دیگر مسیولین و کارکنان بانک مسکن احساس می کنند با این عملکرد بهترین و بالاترین اعمال معروف را که همانا خدمت به توده های مستحق و نیازمند جامعه است انجام می دهند . پرداخت بیشترین تسهیلات در میان بانکهای کشور به طرح هایی که اغلب به عامه مردم و گروه های متوسط در آمدی اختصاص یافته مانند طرح های مسکن مهر و تسهیلات بهسازی و نوسازی منازل روستایی و پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به تعداد زیادی از خانوارهای فاقد مسکن بهترین گواه بر انجام رسالت بانک در پیشگیری از وقوع بسیاری از جرایم و منکرات است .

وی با اشاره به بحث پیشگیری در فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد :

بی شک حل مشکلات مالی و اقتصادی مردم بویژه کمک به آنان در حل مشکلات مسکن وایجاد سر پناه ، دغدغه و نگرانی را از آنان دور می کند . این سیاست در آسایش و آرامش زندگی و پیشگیری از منکرات و جرایم احتمالی که ممکن است در ذهن هر انسانی خطور کند بسیار اثر گذار و بازدارنده است .

وی در ادامه به بیان بخشی از فعالیت ها و اقدامات فرهنگی صورت پذیرفته در مدیریت خوزستان پرداخت و در این زمینه اظهار کرد :

ارتباط مستمر و موثر با نهادهای فرهنگی و دینی استان همانند حوزه های علمیه ، ستاد نماز جمعه اهواز بویژه نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم این شهر حضرت آیت اله جزایری و سایر علمای استان و روحانیت معظم و برگزاری روزانه نماز جماعت با حضور پرشکوه همکاران در ستاد مدیریت و شعبه مرکزی اهواز . همچنین بزرگداشت تمامی مناسبت های دینی و اعیاد اسلامی در محل نمازخانه مدیریت ، برگزاری زیارت پرفیض عاشورا در روزهای پنج شنبه هر هفته و دوره های آموزشی مصحف شریف ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه و برگزاری آزمون ها و مسابقات در این زمینه و تقدیر از نفرات ممتاز با اهدا جوایز و هدایای نفیس از مهمترین برنامه هایی است که تاکنون توسط ستاد احیا و سایر واحدهای مرتبط این حوزه مانند روابط عمومی ، بسیج ، و بخش آموزش امور اداری مدیریت انجام شده است .

حجت الاسلام مرعشی دبیر ستاد احیا امر به معروف استان نیز با تشکر از اقدامات صورت گرفته در این زمینه طی سخنانی عنوان کرد:

فرهنگ سازی و تغییر دید و نگاه مردم به این فریضه مهم از نخستین اقداماتی است که متولیان امر و اعضای محترم ستاد احیا باید بدان توجه کنند.

به عبارت دیگر باید ظرفیت انتقاد پذیری را در خودمان افزایش دهیم . در این صورت مردم نیز ظرفیت انتقاد پذیری و امر ونهی کرد نشان بالا خواهدرفت . و دراین صورت با مهربانی و آرامش بیشتری می توان به ترویج معروف و انذار از منکر اقدام کرد.

گفتنی است دو تن از معاونین مدیریت آقایان آباد و بهوندی نیز طی گزارشی به بیان عملکرد ستاد احیا امر به معروف مدیریت و اقداماتی که برای آینده برنامه ریزی شده است پرداختند.

آخرین بروزرسانی 1394/5/6