فهرست اخبار فهرست اخبار

مشاور وزیر نفت در خوزستان عنوان کرد

بانک مسکن به تعهدات خود در طرح مسکن مهر بخوبی عمل کرده است

امیریان مشاور وزیر نفت در نشست مشترک بررسی پروژه های مسکن مهر مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به مطلب یاد شده از همکاری مدیریت شعب خوزستان در عمل به تعهدات خود در تفاهم نامه های مسکن مهر تشکر و قدردانی نمود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، در راستای تسریع در فرآیند فروش اقساطی تسهیلات اعطایی مسکن مهر و کمک به تکمیل پروژه های نیمه تمام و در حال اتمام مناطق نفت خیز جنوب نشست مشترک مدیر شعب خوزستان با مشاور وزیر نفت، مدیر عامل مناطق نفت خیز و مدیر کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

در ابتدای نشست عباسعلی شفیعی مدیر شعب خوزستان گزارش جامعی از روند پروژه های مسکن مهر مناطق نفت خیز جنوب ارایه کرد. وی با توجه به مشکلات و محدودیت های ایجاد شده بویژه محدودیت تمدید پروژه های غیر فعال، پیشنهاد کاهش مدت دوران مشارکت و فروش اقساطی تسهیلات پرداختی را مطرح و از طرف های مذاکره خواست هر چه سریعتر نسبت به سامان دهی و تکمیل واحدهای پروژه بمنظور تسریع در تقسیط تسهیلات اعطایی اقدام کنند.

وی افزود: انتظار داریم هر کدام از مقامات مسیول در این زمینه کمک های جدی و قابل توجهی بمنظور تسریع در انجام امور بویژه ایجاد امکانات زیر بنایی و روبنایی و فعال کردن روند تکمیل پروژه ها بعمل آورند. تعامل سازنده و همکاری هر سه طرف کمک شایانی به تکمیل و تحویل پروژه ها به متقاضیان خواهد کرد.

بعنوان نمونه همکاری خوب هر سه طرف در یکی از پروژه های 700 واحدی منجر به فروش اقساطی بیش از 400 واحد شده است و باقیمانده واحدها نیز در حال تکمیل و سپس آماده واگذاری خواهند بود.

وی در خصوص تعیین تکلیف پروژه 2000 واحدی این شرکت نیز افزود: در صورت استمرار و ادامه همکاری وزارت نفت و سایر طرفهای درگیر و ذینفع در این طرح، بخوبی خواهیم توانست در مدت زمان مقرر و مناسب ضمن تکمیل واحدها، متقاضیان را از نعمت خانه وسرپناه بهره مندسازیم.

در ادامه مذاکرات پیشنهاد شد بمنظور تسریع در پیشرفت فیزیکی، طرح به 4 پروژه 500 واحدی تبدیل گردد و اولویت در واگذاری واحدهای تکمیل شده به اعضای دارای آورده بیشتر داده شود.

مشاور وزیر نفت طی سخنانی در این نشست گفت: در پروژه های مسکن مهر تنها طرفی که به تعهدات خود در تفاهمنامه بخوبی عمل کرده بانک مسکن است. این بانک به عنوان یک الگوی اسلامی در نظام بانکی کشور مشغول فعالیت ارایه خدمت به هموطنان بویژه اقشار متوسط و کم درآمد جامعه است. بانک مسکن در بخش اعطای تسهیلات با نرخ و قیمت مناسب وجوه را در اختیار متقاضیان قرار داده و با تقسیط طولانی مدت تسهیلات در شرایط تورمی موجود کمک فراوانی به مردم و تسهیلات گیرندگان می نماید.

آخرین بروزرسانی 1394/5/6