گلگشت یک روزه کارکنان و خانواده های مدیریت استان خوزستان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

گلگشت یک روزه کارکنان و خانواده های مدیریت استان خوزستان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، این اردوی تفریحی یک روزه در منطقه محمد ابن زید شهرستان گتوند با حضور کارکنان و خانواده های آنها برگزار شد.
هدف از برگزاری این مراسم از سوی مدیریت خوزستان، تقویت روحیه کارکنان و توجه به فعالیت های همگانی و انجام تفریحات سالم عنوان شده است.
در ابتدای ورود همکاران به شهرستان گتوند، آنها با حضور در آرامگاه قیصر امین پور با قرایت فاتحه به این شاعر بزرگ انقلاب اسلامی ادای احترام کردند. ادای احترام به شهدای گمنام دفاع مقدس و بازدید از سد گتوند از دیگر برنامه های این سفر تفریحی بود.
همچنین یک دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر در جریان برگزاری این اردو برای همکاران و خانواده های آنان برگزار شد.
بقعه امام‌زاده محمد ابن زید ابن علی ابن الحسین ابن علی ابن ابی طالب(ع) در استان خوزستان واقع در پنج کیلومتری شهر ترکالکی در منطقه عقیلی شهرستان گتوند است. مرقد این امام‌زاده در منطقه ای زیبا و خوش آب و هوا در دامنه کوه و واقع شده و در کنار آن در دل کوه، چشمه آبی و جود دارد.
محمد ابن زید(ع) از روات و محدثین بزرگ بوده و روایاتی از وی در کتب شیعه نقل شده است. در کتاب‌های تاریخی ذکر شده که امام‌زاده محمد ابن زید (ع)در راه مبارزه با خلفای غاصب عباسی و خونخواهی جد بزرگوارش حسین ابن علی(ع) و شهدای کربلا آواره شهر و بیابان می‌شود و مدت زیادی را مخفیانه سپری می‌کند و در نهایت از طرف ماموران حکومت جور شناسایی و با بدترین وضع به شهادت می‌رسد.
آخرین بروزرسانی 1395/3/18