تازه های اخبار تازه های اخبار

باحضور مسیولین اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان

موانع و مشکلات فروش اقساطی واحد های مسکن مهر در مدیریت خوزستان بررسی شد

نشست بررسی موانع و مشکلات فروش اقساطی تعدادی از طرح های مسکن مهر در مدیریت خوزستان با حضور بهروز سلیمانی معاون اجرایی مدیریت ، مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان ، معاون بنیاد مسکن استان ، مدیران مسکن مهر شهرهای جدید رامین و شیرین شهر و مسیولین دایره اعتباری مدیریت برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، در این نشست مقرر گردید پیگیری لازم برای تسریع در تعیین تکلیف و فروش اقساطی واحد های مربوط به تعاونی ها و تفاهم نامه های سه جانبه با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد از سوی ادارات مربوطه و مراجع صدور معرفی نامه صورت پذیرد.
همچنین اداره کل راه و شهرسازی استان موضوع زیر ساخت های شهرهای جدید را در جلسه شورای مسکن استان مطرح و پیگیری خواهد کرد.
تعیین تکلیف و تسویه پروژه های آماده سازی که منجر به ساخت نشده اند از دیگر مواردی است که تصمیم گرقته شد اداره راه و شهرسازی استان و بنیاد مسکن در این خصوص اقدام نمایند.
پیگیری موضوع فروش اقساطی تسهیلات مسکن مهر در شهرهای جدید رامین و شیرین شهر از طریق مراجع معرفی کننده اعضا از دیگر تصمیمات مطرح شده در این نشست است.
مشکلات مربوط به عرصه پروژه بنیاد مسکن در شهر شرافت از توابع شوشتر و وجود معارض در شهر شهید چمران ماهشهر از جمله موضوعاتی است که مقرر گردید از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیری و حل شوند.
درجهت تسریع در فرآیند فروش اقساطی واحد های احداثی و تعیین تکلیف آنان ، تصمیم گرفته شد در هر درصدی از پیشرفت فیزیکی بشرط تایید هزینه شدن سهم الشرکه دریافتی از سوی مرجع معرفی کننده و همچنین تایید ارزیاب بانک روند فروش در این مورد انجام شود.
همچنین در مورد پروژه 200 واحدی شرکت زر بنای جنوب مستقر در شهرهای رامشیر ، 204 واحدی پی تاک دزفول ، 183 واحدی وحدانی بهبهان و پروژه های دو شهر آبادان و خرمشهر تصمیماتی درخصوص تسهیل در روند فروش اقساطی آنان گرفته شد.
گفتنی است از موانع و مشکلات فروش اقساطی واحد های تعاونی و انبوه سازان می توان به نداشتن تاسیسات زیربنایی ، تصرف واحد قبل از تقسیط ، عدم ارایه فرم سامانه اصالت ، نبودن متقاضی ، وضعیت جغرافیایی نا مناسب ، غیر فعال بودن پروژه و ... اشاره کرد.
آخرین بروزرسانی 1394/11/21