نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

حجت الاسلام و المسلمین موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی:

بانکداری اسلامی توان اجابت تمامی درخواستها و نیازهای متنوع مشتریان بانکی را دارد

دکتر موسویان استاد برجسته جهان اسلام و اندیشمند حوزه بانکی با اشاره به تجربه کشورمان در اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا و گذشت چند دهه از آن الزام تغییر این قانون را انکار ناپذیر دانست و اظهار داشت بانکداری اسلامی توانایی اجابت تمامی درخواستها و نیازهای متنوع مشتریان در حوزه علوم بانکی را دارا می باشد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان, میزگرد تخصصی هسته پژوهش استان با محوریت بانکداری اسلامی و قانون عملیان بانکی بدون ربا با حضور آقایان راحتی معاون اداره کل پژوهش و برنامه ریزی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید عباس موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی و مشاور اداره کل پژوهش و برنه ریزی به همراه مسیولین مدیریت و برخی از روسا، کارکنان و همکاران شعب استان به میزبانی حوزه ناظر جنوب در آبادان برگزار شد.
در این سمینار، راحتی معاون اداره کل پژوهش و برنامه ریزی با توجه به اهمیت افزایش سطح دانش و اطلاعات همکاران به منظور پاسخگویی مطلوب به شبهات مردم و مشتریان در حوزه علوم بانکی اظهار داشت: نیروی انسانی در هر سازمانی مهمترین سرمایه و دارایی یک سازمان است و بر اساس این رویکرد اداره کل پژوهش و برنامه ریزی استفاده از اساتید مجرب دانشگاه و حوزه جهت بروز نمودن اطلاعات همکاران و توانمند سازی آنان در بکارگیری هر چه بهتر و استفاده بهینه از تمامی ظرفیت های موجود بانکداری اسلامی می باشد که برآیند آن پرورش درست نیروهای متعهد و متخصص در سازمان بوده و ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت شعب خوزستان و حوزه ناظر جنوب در جهت برگزاری و میزبانی این نشست اظهار امیدواری کرد که همکاران بتوانند موارد مطروحه در این میزگرد را به تمامی همکاران در سطح شعب خود منتقل نمایند.
دکتر موسویان استاد برجسته جهان اسلام و اندیشمند حوزه بانکی با اشاره به تجربه کشورمان در اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا و گذشت چند دهه از آن الزام تغییر این قانون را انکار ناپذیر دانست و اظهار داشت بانکداری اسلامی توانایی اجابت تمامی درخواستها و نیازهای متنوع مشتریان در حوزه علوم بانکی را دارا می باشد.
این استاد برجسته علوم بانکی با تاکید بر مزایای عقود اسلامی نظیر مرابحه بیان داشت آشنایی با این نوع عقود و شناخت مزایای آن می تواند جوابگوی نیاز های مشتریان باشد. برخی از کشورهای اسلامی تجربیات موفقی را در این زمینه داشته اند که می توان از آن استفاده نمود.
دکتر موسویان با برشمردن پیشنهادات ارایه شده جهت اصلاح قانون عملیات بانکی بدون ربا این پیشنهادات را جهت کارا نمودن این قانون و پاسخگویی به نیازهای روز جامعه و همچنین رفع برخی شبهات الزامی دانست و از همه همکراان درخواست کرد که نظرات خود را دراین زمینه ارایه دهند.
در ادامه این نشست عسکری رییس حوزه ناظر با تقدیر و تشکر از حضور آقایان راحتی و دکتر موسویان اظهار داشت: با توجه به گذشت بیش از 3 دهه از تاریخ تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا و پیشرفت های صورت گرفته در عرصه بانکداری جهان و ایجاد فن آوری های نوین در این بخش ها، تغییر سلایق و نیازهای مشتریان، انجام تغییرات و بروز نمودن قانون عملیات بانکی بدون ربا را از الزامات اساسی شبکه بانکی در جهت همراهی و پاسخگویی مناسب به نیازهای مشتریان و رفع شبهات موجود دانست.
وی افزود با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وجود رکود تورمی در این بخش می توان با استفاده از عقود اسلامی کارآمد از جمله عقد استصناع که یکی از عقود کارا در بخش تولید می باشد، نسبت به تحرک تولید و رونق اقتصادی اقدام نمود.
عسکری با اشاره به اینکه با گذشت بیش از 5 سال از ابلاغ سه عقد جدید استصناع، مرابحه و خرید دین، بانکها در عمل رغبتی در حرکت به سمت این عقود از خود نشان نمی دهند اظهار داشت: اطلاع رسانی و اجرایی شدن دستورالعملهای مربوطه می توانند در برآورده کردن بسیاری از نیازهای واقعی فعالیتهای اقتصادی و مشتریان بانکها موثر باشد.
آخرین بروزرسانی 1394/11/21