تازه های اخبار تازه های اخبار

با رویکرد افزایش سطح همکاری ها

نشست مشترک مدیریت خوزستان با دبیر انجمن انبوه سازان کشور

عباسعلی شفیعی مدیر شعب خوزستان در نشستی صمیمی با فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه سازان کشور و رییس انجمن انبوه سازان استان خوزستان دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی این مدیریت، در این دیدار که تعدادی از مسیولین و کارشناسان مدیریت و روسای شعب اهواز حضور داشتند راه های برقراری تعامل و ارتباط بیشتر بانک با انجمن انبوه سازان استان بررسی و آسیب شناسی شد.
عباسعلی شفیعی در آغاز طی سخنانی با پیشران خواندن بخش مسکن در اقتصاد کشور گفت : رونق و رکود فعالیت های اقتصادی وابسته به وضعیت اوج و فرود بخش مسکن است. همکاری بیشتر بخش تسهیلات دهنده مسکن که به شکل تخصصی مشغول فعالیت است یعنی بانک مسکن با مجموعه فعالان این بخش در تولید و ساخت که دو طرف این معادله را تشکیل می دهند با تعامل ، مشارکت و همکاری صمیمانه می توانند بخوبی مسیر پیمایش لکوموتیو حرکت اقتصاد را هموار نمایند.
وی افزود: طی سال های گذشته سازندگان واحد های مسکونی بویژه انبوه سازان نقش اساسی در تغییر چهره بافت فرسوده شهرها داشته اند و در بسیاری از موارد با ساختن شهرها و شهرک های جدید افراد زیادی را صاحب خانه کرده اند. این کارکرد اثر بخش نیز در فرآیند ایجاد تعادل در بازار مسکن نیز منشا اثر بوده است.
وی تصریح کرد: انبوه سازان مشتریان ویژه و طلایی بانک هستند که با تمرکز وجوه خود در بانک و از این سو همکاری بی دریغ بانک که اخیراً از طرف مدیر عامل محترم به واحد های اجرایی اعلام شده است می توانند با تعامل و مشارکت بیشتر گام های اساسی در مسیر افزایش رونق اقتصادی و تحرک بخش ساخت و ساز بردارند. آثار مثبت این همکاری قابل چشم پوشی نیست. دو نهاد تخصصی بخش مسکن باید هرچه زودتر زمینه های مشترک همکاری خود را باز یافته و با طلوعی دیگر ، آغاز کننده و حرکت دهنده موتور رونق اقتصادی کشور شوند.
مدیر شعب خوزستان با یادآوری نقش چرخه نقدینگی و اعتباری در فرآیند تحرک فعالیت بخش های مرتبط مسکن بیان کرد:
بانک بعنوان یکی از سه وجه انبوه ساز، بانک و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی می تواند نقش تامین مالی و کمک به ایجاد ارزش افزوده را در این زنجیره اعمال کند. اگر نقدینگی موجود میان این سه ضلع مهم بی وقفه و بخوبی گردش کند ، ضمن رونق فعالیت ها و افزایش درآمد و تقویت تولید و عرضه مسکن ، مصرف کنندگان واقعی نیز از روند این همکاری و تعامل بهره مند خواهند شد.
دبیر انبوه سازان کشور نیز طی سخنانی اظهار کرد:
انبوه سازان اعتقاد دارند بانک مسکن متعلق به آنها ست. این تعلق خاطر موجب شده همکاران ما همیشه منتظر و درصدد برقراری ارتباط با این بانک مهم و بزرگ باشند.
وی افزود : انتظار انبوه سازان در شرایط رکود تورمی موجود ، حمایت و پشتیبانی بانک از آنان است زیرا با تامین مالی پروژه ها و طرح های دردست اقدام می توان کمک قابل توجهی به بخش عرضه مسکن و تعادل قیمتی آن در شرایط کنونی کرد.
گفتنی است انجمن انبوه سازان اهواز دارای 680 عضو فعال است که در سطح استان در بخش ساخت و ساز مشغول فعالیت هستند. به عبارت دیگر انبوه سازان مسکن استان خوزستان 12 درصد کل انبوه سازان کشور را تشکیل می دهند که با مذاکرات صورت گرفته مقرر گردید شرایط حضور و همکاری آنان در آینده نزدیک فراهم گردد.
در ادامه نشست مدیر شعب خوزستان آمادگی بانک را برای برقراری ارتباط بیشتر و ارایه خدمات بهینه و مطلوب به تمامی انبوه سازان و مجتمع سازان اعلام کرد.
همچنین مقرر گردید خدمات مهم بانک از طریق وب سایت انبوه سازان و سامانه پیامکی آنان اطلاع رسانی شود.
برقراری ارتباط بین پورتال استانی مدیریت خوزستان و پورتال انجمن انبوه سازان استان از دیگر موارد توافق شده در این نشست مهم بوده است.
در این جلسه تصمیم گرفته شد نشست های ماهانه تخصصی برای پیگیری و بررسی روند مذاکرات صورت گرفته دنبال شود .
اعللام آمادگی بانک برای ارایه خدمات همه جانبه در قالب تفاهم نامه وعملیاتی کردن مفاد آن همزمان با رسوب منابع طرف قرارداد از دیگر مصوبات این نشست بوده است.
آخرین بروزرسانی 1394/11/21