نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مسیولین مدیریت صورت گرفت

بررسی مشکلات پروژه های مسکن مهر در مدیریت خوزستان

مسایل و مشکلات پروژه های مسکن مهر شهرستان بندرماهشهر با حضور لطف اله آباد: معاون اجرایی مدیریت خوزستان ،سید علیرضا هابیلی مسیول دایره اعتبارات ،محمدرضا ماجدی رییس شعبه مرکزی ماهشهرونمایندگانی از فرمانداری ،اداره کل راه وشهرسازی ،اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی وتعدادی از مدیران عامل تعاونی های مسکن درمحل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ،‌در این نشست مسایل و مشکلات 19 تعاونی مستقر در منطقه ماهشهر مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

مسایل مربوط به فرم ج و تایید اصالت اعضای ، پیگیری پرداخت سهم الشرکه تعاونی ها که در این زمینه اعضای بعضی از تعاونی ها تا 93 درصد از سهم الشرکه را پرداخت و در این خصوص تقاضای بازدید و تهیه گزارش ارزیابی داشته اند ،‌سهم الشرکه پرداختی بعضی از تعاونی ها تا 97 درصد با پیشرفت فیزیکی 90 درصد که مقرر شد فروش اقساطی تدریجی در مورد این نوع تعاونی ها انجام شود.

همچنین بعضی از پروژه ها که دارای واحدهای فعال و غیر فعال هستند از یکدیگر تفکیک و مقرر گردید برای واحدهای فعال حداکثر ظرف مدت یک هفته پایانکار گرفته و جهت جداسازی پروژه به بانک مراجعه کنند تا فرآیند فروش اقساطی اینگونه واحدها انجام شود.همکاری فرمانداری و سایر نهادهای مرتبط با صدور پایانکار برای پروژه های مسکن مهر از دیگر موارد مورد تاکید این نشست بود.

مشکلات مربوط به عدم هماهنگی بین اعضای و مدیرعامل بعضی از تعاونی ها مقرر گردید با مدیریت و پیگیری اداره تعاون ،‌کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرتفع شود.تحویل واحدهای ساخته شده توسط تعاونی ها صرفاً پس از فروش اقساطی واحدها به افراد واجد الشرایط ، بررسی مشکل برق و فاضلاب بعضی از تعاونی ها و پیگیری موضوع توسط فرمانداری ،‌اطلاع رسانی بیشتر به اعضای از طریق نصب بنر در محل پروژه ها و انجام سایر شیوه های اطلاع رسانی از دیگر مباحث طرح شده در این نشست بوده است.

لطف اله آباد معاون اجرایی مدیریت ضمن تشکر از حضور و همکاری نهادها ،‌سازمان ها و ادارات مرتبط با طرح مسکن مهر طی سخنانی گفت :این طرح از طرح های عظیم ملی است که با همکاری و تلاش جمعی همه نهادهای درگیر و مرتبط با موضوع به سامان خواهد رسید.

نقدینگی و تسهیلات تزریق شده به این طرح لازم است هرچه سریعتر پیگیری و تعیین تکلیف شود. برون داد و محصول این تزریق لازم است به ساختار اقتصاد کشور بویژه به بازار عرضه واحدهای مسکونی وارد شود تا علاوه بر بهره مندی بخش زیادی از متقاضیان مسکن ،‌نظام بانکی کشور نیز از طریق برگشت تسهیلات پرداختی بتواند به تکمیل سایر پروژه ها و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در گستره اقتصاد کشور اقدام نماید. وی افزود :رسالت همه ما امروز کمک به ساماندهی و به نتیجه رساندن پروژه های این طرح عظیم ملی بویژه طرح های نیمه تمام و در حال اتمام آن است.
به عبارت دیگر هرگونه پیشنهاد ، نظر ،‌پیگیری ، تلاش و کوشش در مسیر به فرجام رساندن این طرح ،‌به منزله کمک به تخصیص بهینه منابع و جلوگیری از اتلاف سرمایه ها و منابع ملی است.

آخرین بروزرسانی 1394/5/6