نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

در نشست وصول مطالبات مدیریت خوزستان

بررسی پرونده های معوق و مشکوک الوصول

مطالبات معوق و مشکوک الوصول پرونده های تسهیلاتی مشارکت مدنی ، عقود مبادله ای و پرونده های کلان طرح مسکن مهر در نشست مهر ماه کمیسیون وصول مطالبات مدیریت خوزستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان سید جابر نظاری معاون فناوری اطلاعات مدیریت طی سخنانی در این نشست اظهار کرد : تمرکز ، پیگیری و تعیین تکلیف ، سه اصل مهم در بررسی پرونده های مطالباتی است.

در این نشست که سرپرست و روسای دوایر شعبه مرکزی اهواز نیز حضور داشتند تعدادی از پرونده های معوق و مشکوک الوصول مورد بررسی و پیگیری قرار گرفتند.

تمرکز یعنی اینکه رییس شعبه بخشی از وقت و برنامه های روزانه خود را به این امر مهم اختصاص دهد. زیرا تمرکز بر یک موضوع و مشکل در بسیاری از موارد منجر به شکوفایی فکر و اندیشه افراد و ارایه طریق به منظور حل مشکل می شود ضمن اینکه خود عامل پیگیری و به سامان رساندن مسیله و موضوع مورد نظر است.وی افزود :

پیگیری ، عنصر بسیار مهمی در فرآیند انجام امور بویژه مراحل طولانی پرونده های معوقه و وصول مطالبات است. پیگیری معوقات و به حیطه وصول درآوردن یک کار جمعی و گروهی است که همه کارکنان شعبه باید در فرآیند آن مشارکت داشته باشند و در این خصوص رییس شعبه لازم است سایر همکاران را در این موضوع مهم درگیر و مشارکت و با خود همراه نمایند. به عبارت دیگر همانگونه که کارکنان شعبه همگی به انجام امور روزانه مشغول هستند امور مربوط به وصول مطالبات نیز باید به عنوان یکی از کارهای روزانه و ضروری شعبه مدنظر قرار گیرد.

به سامان و سرانجام رساندن پرونده های پیگیری شده به عنوان سومین مولفه مهم فرآیند وصول از دیگر توصیه های معاون فناوری مدیریت در این نشست است. وی در این باره می گوید :بلاتکلیفی و نامشخص بودن وضعیت پرونده های معوقه و مطالبات مشکوک الوصول با گذشت زمان مشکلات مضاعفی را هم برای بانک و هم برای مشتری ایجاد می کند. هرچه با سرعت و در مدت زمان کوتاه تری اینگونه پرونده ها پیگیری شوند علاوه بر سرعت در برگشت منابع و تسهیل در تسویه پرونده ها توسط مشتریان مشکلات آتی و بعدی به مراتب کمتر خواهند شد.

وی تاکید کرد در خصوص مطالبات غیرجاری ، موضوع پیشگیری بر درمان اولویت دارد ، به نحوی که همکاران باید هنگام تشکیل پرونده و تکمیل مدارک ، پیش بینی های لازم را داشته باشند.در مرحله بعد پیگیری وصول مطالبات بلافاصله بعد از سررسید شدن اقساط به صورتیکه از طریق تماس و مذاکره ، موضوع عقب افتادن اقساط مشتری همواره یادآوری گردد./

در مرحله نهایی پیگیری مستمر ، روزانه و مجدانه پرونده ها تا حصول نتیجه و وصول کلیه مطالبات غیرجاری است.در کلیه فعالیت ها هرگاه مسیولین شعبه اراده نمایند، هدف مورد نظر محقق خواهد شد. در این مورد نیز از طریق برنامه ریزی ، تقسیم کار ، تعیین اهداف جزیی برای همکاران ، وقت گذاری بیشتر و استفاده از ظرفیت ها و توان کلیه پرسنل تحت امر ، وصول کلیه پرونده ها مطالباتی غیرجاری امکان پذیر بوده و حتمی است.

وی در پایان گفت :همکاران بدانند که از طریق پیگیری مستمر و روزانه وصول مطالبات غیرجاری ، از آن لحاظ که جلوی تحمیل هزینه های اضافی از قبیل جرایم ، هزینه های صدور اجراییه ، کارشناسی ملک و نیم عشر حق اجرای ثبت و ... به مشتری گرفته می شود در واقع خدمت بزرگی به مشتریان انجام داده اند.

گفتنی است در این نشست مسیول حوزه حراست ، رییس و معاون دایره حقوقی و معاون تسهیلات تکلیفی دایره اعتبارات نیز حضور داشتند.

آخرین بروزرسانی 1394/5/6