نمایش محتوای وبی نمایش محتوای وبی

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان اعلام كرد:
تسهيلات مسكن جوانان در شهرهاي خوزستان چقدر است؟
مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان، مبلغ تسهيلات پرداختي به دارندگان حساب پس انداز مسكن جوانان بعد از مدت 15 سال سپرده گذاري در شهرهاي استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي مديريت شعب بانك مسكن استان خوزستان، علي اصغر نادري با اشاره به موافقت شوراي پول و اعتبار با پيشنهاد بانك مسكن مبني بر افزايش سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان اظهار كرد: هم اكنون سقف تسهيلات از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در پايان دوره سپرده گذاري 15 ساله براي افتتاح كنندگان اين حساب در سال جاري در تهران به يك ميليارد تومان، شهرهاي بزرگ به 850 ميليون تومان و در ساير شهرها به 700 ميليون تومان افزايش پيدا كرد.

وي افزود: بر همين اساس؛ شهر اهواز در بين شهرهاي بزرگ طبقه بندي مي شود و سقف تسهيلات حساب پس انداز جوانان در اين شهر به  850 ميليون تومان افزايش يافت و در ساير شهرهاي استان خوزستان دارندگان اين حساب مي توانند از 700 ميليون تومان تسهيلات استفاده كنند.

نادري با اشاره به اينكه حساب پس انداز جوانان يك حساب پس انداز با نگاهي بلند مدت براي تامين منزل مسكوني است، بيان كرد: اين تصميم با هدف تامين آتيه فرزندان در حوزه مسكن اتخاذ شده تا دغدغه خانواده ها براي مسكن فرزندانشان از مسير پس انداز تحقق پيدا كند.

مدير شعب بانك مسكن استان خوزستان در خصوص حساب جوانان نيز گفت: حساب پس انداز مسكن جوانان ماهيتا يكي از انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بوده كه دارنده حساب قادر است با رعايت برنامه سپرده گذاري ارائه شده توسط بانك در بلند مدت از مزايا و تسهيلات ويژه حساب مذكور برخوردار شود.

نادري ادامه داد: مدت انتظار براي دريافت وام مسكن جوانان بين 5 تا 15 است ولي براي دريافت حداكثر سقف اين تسهيلات يعني 850 ميليون تومان براي اهواز و 700 ميليون براي ساير شهرهاي استان بايد مدت 15 سال منتظر بود.

وي عنوان كرد: جزئيات چگونگي افتتاح حساب پس انداز جوانان و چگونگي واريز مبالغ براي سپرده گذاري در سايت بانك مسكن به نشاني www.bank-maskan.ir موجود است.

ساعت : 11:54:00
تاريخ : 1400/06/30

تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مسیولین مدیریت استان

نشست مشترک روسای شعب خوزستان با نمایندگان شرکت های psp برگزارشد

نشست همفکری و هم اندیشی روسای شعب مدیریت خوزستان با رویکرد حل مشکلات پایانه های فروشگاهی با حضور مسیولین این مدیریت و شرکت های psp طرف قرارداد بانک در استان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، محمد علی بهوندی معاون اداری پشتیبانی مدیریت بهمراه علی امیدی کارشناس بازاریابی با حضور در این نشست از روسای شعب خواستند دیدگاه ها ، نظرات ، مشکلات و انتقادات خود را در این حوزه و در حضور مسیولین شرکت بیان کنند .روسای شعب نیز با استقبال از برگزاری این نشست و دیدار حضوری با نمایندگان شرکت های psp مشکلات و موارد خود را مطرح کردند.

سهولت برقراری ارتباط با مسیولین شرکت بمنظور تسریع در فرآیند نصب پایانه ها و بررسی مشکلات احتمالی در این زمینه ، نقش پایانه های فروشگاهی در جذب منابع قرض الحسنه و ارزان قیمت و تبیین اهمیت موضوع برای نمایندگان شرکت ، توجه به بازاریابی صحیح و بهینه دستگاه های کارتخوان ، تعیین تکلیف pos های فروشگاهی کم تراکنش و هدایت آنان به سمت فروشگاه ها و مراکز پر تراکنش و فعال ، ارایه سرویس و خدمات مناسب و بموقع به پذیرندگان ، تعامل و ارتباط بیشتر مسیولین شرکت با روسای شعب بویژه درخصوص بازاریابی و کمک به فرآیند جذب منابع ، برگزاری نشست های فصلی بمنظور بررسی بهتر مسایل و موارد مربوط به پایانه ها و تشویق و ترغیب پذیرندگان به استفاده از کارتخوان های فروشگاهی از مهمترین مواردی است که در این نشست بدان تاکید و اشاره شده است .

گفتنی است با مشخص شدن پایانه های غیر فعال و کم تراکنش مربوط به حوزه جغرافیایی هر شعبه فرآیند تعیین تکلیف و اختصاص بهینه دستگاه های کارتخوان به مراکز و فروشگاه های فعال و باتراکنش مناسب در حال انجام است .
گروه بازاریابی مدیریت با هماهنگی و هدایت شعب روند اختصاص مناسب و بهینه پایانه ها را رصد و پیگیری می کند . براساس هماهنگی های صورت گرفته این فرآیند تا فرصت باقیمانده سال به شکل مطلوب و مناسب بررسی ، و در نهایت منتج به نتیجه خواهد شد.

آخرین بروزرسانی 1394/5/6