تازه های اخبار تازه های اخبار

در راستای اهمیت آموزش این حساب به کارکنان صورت گرفت

برگزاری 7 دوره آموزش صندوق پس انداز مسکن یکم در مدیریت خوزستان

با برگزاری 7 دوره آموزش صندوق پس انداز مسکن یکم در مدیریت خوزستان تعداد زیادی از کارکنان این مدیریت از شرایط و ویژگی های این حساب آگاه شدند.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، بمنظور اطلاع رسانی بهتر شرایط حساب پس انداز یکم به مراجعین ، دوره های توجیهی آموزش جداگانه با حضور رؤسای شعب ، معاونین ، مسیولین دوایر شعب ، رابطین بازاریابی و سایر پایوران شعب برگزار شد.

در نخستین دوره آموزشی که با حضور رؤسای شعب و مسیولین حوزه ستاد برگزار شد عباسعلی شفیعی مدیر شعب استان با اشاره به اهمیت این حساب گفت:

هدف دولت محترم و بانک از ایجاد این حساب ، یک هدف ارزشی است که با موفقیت این حساب بخش زیادی از جامعه هدف آن یعنی خانه اولی ها و مزدوجین جوان از مزایای آن بهره مند می شوند. یعنی کسانی که تا کنون دسترسی به دریافت تسهیلات ارزان قیمت با دوران تقسیط بلند مدت نداشته اند با برنامه ریزی و درایت می توانند از مزیت های این حساب بهره مند شوند. به عبارت دیگر اگر خانه اولی ها و مزدوجین جوان را هم اکنون مستاجر در نظر بگیریم که هر ماه 4 تا 5 میلیون ریال اجاره ماهانه پرداخت می کنند این افراد می توانند از تسهیلات حساب یاد شده بخوبی استفاده کرده و با پرداخت اقساط ماهانه بجای پرداخت اجاره ، در بسیاری از شهرها صاحب خانه شوند.

البته همانگونه که متولیان امر ، این طرح را ویژه اقشار متوسط جامعه اعلام کرده اند با نقدینگی معادل تسهیلات دریافتی از بانک در بسیاری از شهرها افراد مشمول طرح می توانند اقدام به خرید واحد آپارتمانی نمایند.


بعبارت دیگر منظور آن است که اشخاص مشمول طرح در بسیاری از شهرها بجای پرداخت اجاره که هیچ عایدی و ارزش افزوده ای در بخش مسکونی برای آنان در برندارد می توانند با مدیریت مالی و اقتصادی نقدینه خود صاحب خانه شوند که البته ثبات شرایط اقتصادی بویژه در بخش مسکن از الزامات اجرای موفق این فرآیند است.

مدیر شعب خوزستان با بیان اهمیت شناخت جامعه هدف این طرح و لزوم آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به آنان تصریح کرد:

بنظر می رسد بخش زیادی از مخاطبین طرح ، کارمندان و کارکنان ادارات ، نهادها و سازمان های دولتی و غیر دولتی هستند که با سابقه کمتر از 10 سال تا کنون از تسهیلات بانکی برای خرید واحد مسکونی نتوانسته اند استفاده کنند. بخشی از این افراد بویژه در شهرستان ها لازم است مخاطب پیام و اطلاع رسانی ما قرار گیرند تا از مزایای این حساب آگاه و بهره مند شوند. زیرا هیچگاه بانک و یا هر موسسه مالی دیگر حاضر به پرداخت تسهیلات بلند مدت با این نرخ به آنان نیست پس فرصتی است برای این افراد که با بهینه سازی نقدینه موجود در دست خود از تسهیلات این حساب بهره ببرند.

در همین راستا مدیریت خوزستان با مکاتبه و ارسال بروشور به تمامی دستگاه های اجرایی استان ، موضوع را به کارکنان واحدهای ستادی و اجرایی این دستگاه ها اطلاع رسانی کرده است.

همچنین به شعب شهرستان نیز طی نامه ای تاکید شده است که با ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی محل سکونت خود با فرستادن نامه و بروشور موضوع را اطلاع رسانی کنند ضمن اینکه اعلام آمادگی شود در صورتیکه نیاز به توضیح شفاهی حضوری باشد همکاران ما سریعاً با حضور در محل به پرسش ها و ابهامات احتمالی پاسخ دهند.

گفتنی است در این دوره ها مسیولین دایره اعتباری مدیریت به تشریح و توضیح شرایط این حساب به فراگیران پرداختند.تبلیغات محیطی در قالب 4 بیلبرد بزرگ در 4 نقطه مهم شهر اهواز و چاپ بیش از 30 هزار بروشور این حساب و تهیه بیش از 10 هزار تراکت تبلیغاتی حاوی شرایط و جداول پیوست اقساط از دیگر اقدامات صورت پذیرفته در این مدیریت است.

آخرین بروزرسانی 1394/5/5