تازه های اخبار تازه های اخبار

طی گفتگو با مدیر شعب استان

عملکرد هسته پژوهش مدیریت خوزستان تشریح شد

اقدامات و فعالیت های هسته پژوهش مدیریت خوزستان در سالجاری طی گفتگو با مدیر شعب استان تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، این گفتگو که بمناسبت هفته پژوهش صورت گرفت در برگیرنده مهمترین عملکرد هسته درحوزه های تخصصی و پژوهشی است.

عباسعلی شفیعی مدیر شعب استان ، در آغاز بعنوان مقدمه طی سخنانی اظهار کرد: پژوهش و کارهای تحقیقی در همه امور قابل تعمیم و پیگیری است. حتی در امور روزانه و جاری بانک نیز که بنظر ساده و روان پنداشته می شوند می توان با طرح و تحلیل شیو ه ها و روند های مختلف ارایه خدمت، به افزایش کارایی و اثر بخشی فعالیت ها کمک کرد. انجام امور تحقیقی تنها مختص به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیست بلکه همکاران تحصیلکرده و با دانش نیز به کمک اساتید دانشگاهی بهتر می توانند امور پژوهشی بانک را به نتایجی که مدنظر سازمان است برسانند.
پس با همدلی و صمیمیت و با روحیه خودباوری می توان در مسیرارزشمند توسعه و تحقیق گام برداشت.

به همین منظور هسته پژوهش مدیریت استان با دعوت از همکاران کارشناس و تحصیل کرده در جلسات گوناگون هسته از دیدگاهها، نظرات ، تجربیات و دانش آن در حوزه های مختلف استفاده کرده است.

مدیر شعب استان در پاسخ به این پرسش که مهمترین اقدامات هسته پژوهش مدیریت در سالجاری چیست می گوید: تنظیم پروپزال و ارایه آن به هییت عالی پژوهش بانک با موضوع « شناخت بازارهای صنوف مسکن و روش های جذب منابع این بخش » و تنظیم پروپزال جدید با موضوع پیش بینی جذب منابع مالی جدید از روش های ارایه شده توسط مدیر عامل محترم در بخش مسکن به بانک مرکزی دو اقدام مهمی است که در دستور کار هسته پژوهش مدیریت قرار دارد.

از دیگر موارد مهمی که هسته پیوسته پیگیر آن است شناسایی و هماهنگی با همکاران دانشجوی مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر بمنظور استفاده از تحقیقات پایان نامه های آنان منطبق با موضوعات کاربردی در بانک مسکن است.در این زمینه تا کنون همکاران مشغول به تحصیل با گرفتن خدمات مشاوره ای از هسته پژوهش بخوبی هدایت و پشتیبانی شده اند.

از دیگر اقدامات خوب و قابل توجه هسته ، تهیه و ارسال مقالات متعددی است که از طرف همکاران کارشناس و دارای تحصیلات دانشگاهی به مرکز بویژه به اداره روابط عمومی بمنظور انعکاس در خبر نامه هفتگی بانک ارسال شده است. تعدادی از این مقالات در نشریه خبری بانک نیز چاپ شده است. مقالات ارسال شده از ابتدای سال تا کنون بیش از 15 مورد است.

در خصوص این پرسش که آیا قراردادهای پژوهشی با مراکز دانشگاهی توسط مدیریت خوزستان تا کنون منعقد شده است یا خیر وی می گوید:

نخستین قرارداد پژوهشی با موضوع « خدمات بانکداری الکترونیک بانک مسکن و مقایسه آن با سایر بانکهای منتخب استان» یعنی 5 بانک ملت، اقتصاد نوین، پاسارگاد ، کشاورزی و پارسیان با دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شهید چمران اهواز منعقد شده است که این پروژه هم اکنون در حال اجراست و مراحل نهایی خود را طی می کند.

گفتنی است در راستای توجه بیشتر به امر پژوهش و تحقیق در مدیریت خوزستان نشستی با حضور مدیر شعب استان ، معاونین و مسیولین دوایر مدیریت و اعضای هسته پژوهش برگزارشد.

در این نشست ، ضمن تقدیر از اعضای اصلی هسته، لوح تقدیر بهمراه هدایا از طرف مدیر شعب به آنان اهدا شد.

آخرین بروزرسانی 1394/4/23