تازه های اخبار تازه های اخبار

در پایان اسفند ماه 93 و بدون احتساب حسابهای دولتی بدست آمد

رشد 1456 درصدی منابع قرض الحسنه جاری شعبه عدالت بهبهان

در راستای اجرای سیاست های جذب منابع ارزان قیمت و افزایش میزان بازدهی وجوه جذب شده شعبه عدالت بهبهان از شعب مدیریت خوزستان توانست با انجام فعالیت ها و اقدامات موفقت آمیز میزان منابع قرض الحسنه جاری خود را بدون احتساب حساب های جاری دولتی به بیش از 1456 درصد در پایان اسفند 93 افزایش دهد. شعبه هویزه با رشد 914 درصد رتبه دوم این بخش از حسابهای جاری را بدست آورد.

شعبه هندیجان با رشد 667 درصد مقام سوم را به خود اختصاص داده است.16 شعبه نیز با نرخ رشد 100 تا 460 درصد ، منابع جاری خود را بخوبی افزایش و تقویت کرده اند.

در مجموع 47 شعبه از 70 شعبه این مدیریت با رشد مثبت منابع جاری بدون حسابهای دولتی روبرو بوده اند.

27 شعبه بالای نرخ هدف تعیین شده برای جاری های غیر دولتی یعنی 55 درصد ، رشد داشته اند.


از 27 شعبه یاد شده 19 شعبه نرخ رشد دوبرابری نسبت به نرخ هدف را بدست آورده اند.
گفتگوی کارشناس روابط عمومی مدیریت با سیف اله هادیپور رییس شعبه عدالت بهبهان که با افزایش مبلغ حساب های جاری غیر دولتی این شعبه به 827/2 میلیارد ریال رتبه نخست رشد منابع یاد شده را بدست آورده است با هم می خوانیم:

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

سیف اله هادیپور هستم رییس شعبه عدالت بهبهان در سال 79 با مدرک لیسانس علوم اقتصادی و بعنوان متصدی امور بانکی استخدام شدم.پس از مدتی خدمت در این سمت ، بعنوان حسابرس مدیریت در سطح شعب شهرستان مشغول فعالیت شدم. سپس ضمن اخذ رتبه کارشناس مالی بعنوان رییس شعبه فجر بهبهان و هم اینک نیز مسیول شعبه عدالت این شهر مشغول خدمت به همشهری های عزیز هستم.

2- علل موفقیت جنابعالی و همکارانتان در این خصوص چیست ؟

شعبه عدالت در سال گذشته از رشد بالایی در جذب منابع برخوردار بوده است. رشد 68 درصدی کل منابع و 1456 درصدی قرض الحسنه جاری بدون منابع دولتی حاصل تلاش گروهی و هماهنگ تمامی کارکنان شعبه است. حمایت از پرسنل در درون شعبه یا به عبارت دیگر حمایت درون سازمانی ، توجه به نقطه نظرات و پیشنهادات کارکنان و استفاده از ظرفیت و توان فکری آنان و ایجاد فضای دوستی و صمیمیت همراه با احترام متقابل تاثیر فراوانی در موفقیت عملکردها و اقبال و روی آوری مشتریان داشته است.

ما ، در شعبه این شعار را مطرح کردیم که بانک ولی نعمت ماست و همانگونه که یک سرباز در میدان جنگ به میهن خود وفادار است مانیز باید به سازمان و اهداف آن وفادار باشیم.

از این رو با تاکید بر چهار اصل ارتباط موثر با کارکنان و تشویق به فعالیت بیشتر ، ایجاد محیط کاری سرشار از انرژی و نشاط، اصل نوآوری و خلاقیت و از سویی دیگر با تاکید بر بازخوانی بخشنامه ها و دستوالعمل ها و رفع ابهامات همکاران پیوسته تلاش کردیم کارهای شعبه مطابق با استاندارد انجام شود.

البته عامل مهم و تاثیر گذار در این خصوص ، خوش خلقی ، خوش رفتاری و صداقت همکاران با مشتریان که موجب تقویت حس اعتماد آنان شده نیز به اعتبار و حیات اقتصادی شعبه کمک فراوانی کرده است.

3- لطفاً به اقدامات صورت گرفته در خصوص رشد منابع قرض الحسنه جاری اشاره بفرمایید.

افتتاح حساب جاری بدون دسته چک برای مشتریان بویژه مشتریانی که قصد استفاده از تسهیلات خرید مسکن را داشته اند یا مشتریانی که از شعبه تسهیلات مجتمع یا اوراق تسهیلات دریافت نموده اند کمک خوبی به افزایش منابع جاری شعبه بوده است.

آورده های نقدی اینگونه مشتریان به این حساب و واریزی سهم الشرکه بانک نیز دلیل دیگر افزایش قرض الحسنه جاری است که البته با مدیریت هماهنگ همکاران خروج منابع مورد نیاز مشتریان نیز به تدریج و به صورت آرام انجام می شود ضمن اینکه علاوه بر خروج آهسته منابع اینگونه مشتریان ، جایگزین وجوه خارج شده نیز اغلب توسط خود آنان نیز انجام می شود.

از طرف دیگر سرعت ارایه خدمت به مشتریان یاد شده موجب رضایتمندی آنان و رسوب بیشتر وجوه در حساب ها شده است.

 

4- پیشنهاد شما در خصوص تقویت منابع صفر درصدی بویژه قرض الحسنه جاری چیست؟

الف ) رایه خدمات نوین ، سهل الوصول ، سریع و با کیفیت به مشتریان اینگونه حساب ها

ب) پرداخت تسهیلات در بخش های مختلف بر اساس رسوب حساب جاری یا جاری بدون دسته چک یا قرض الحسنه پس انداز مانند پرداخت تسهیلات فروش اقساطی در بخش مسکن یا تسهیلات فروش اقساطی کالا یا پرداخت تسهیلات جعاله تعمیرات.

پرداخت تسهیلات مضاربه برای همه شعب بدون در نظر کرفتن درجه شعبه و بدون سقف با وثیقه قابل قبول بر اساس رسوب حساب جاری یا قرض الحسنه 6 ماهه و یا پرداخت تسهیلات خرید خودرو و افزایش سقف آن بر اساس رسوب حساب جاری یا قرض الحسنه پس انداز کمک بسزایی به پویایی منابع صفر درصدی شعبه خواهد کرد.

پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی مجتمع بر اساس رسوب حساب جاری و تقسیط مبلغ تسهیلات به ازای هر واحد بدون استفاده از اوراق برای مشتریان مجتمع ساز نیز پیشنهاد می شود.

آخرین بروزرسانی 1394/4/23