تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب خوزستان:

کارکرد اصلی بانکهای توسعه ای تامین مالی بلند مدت طرح هاست

با حضور مدیر و معاونین مدیریت خوزستان نشست های جداگانه‌ای با شرکت رؤسای شعب ، معاونین ، پایوران و متصدیان امور بانکی در خصوص اهمیت حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ،در چهار نشست یادشده که با ارایه نقطه نظرات و پیشنهادات همکاران، همراه بوده است عباسعلی شفیعی مدیر شعب استان طی سخنانی اظهار کرد:

همان‌گونه که مدیر عامل محترم تاکید کرده اند این حساب از اولویت‌های مهم بانک بوده که لازم است همکاران با تلاش و اقدام ویژه در جهت موفقیت آن قدم های موثری بردارند.

این حساب در راستای تحقق اهداف توسعه ای بانک مسکن تدوین شده و موفقیت آن موجب خانه‌دار شدن بسیاری از افراد مشمول طرح به ویژه جوانان می‌شود .

وی افزود:

بانک مسکن بعنوان یکی از بانک‌های توسعه‌ای کشور که وظیفه اش تامین مالی بلندمدت بخش مسکن و ساختمان است تا کنون خدمات ارزنده و اساسی به متقاضیان ساخت و خرید مسکن در سطح کشور عرضه کرده است.چه در بخش تسهیلات انفرادی و یا مجتمع و انبوه سازی .

پرداخت تسهیلات بلند مدت با نرخ مناسب به متقاضیان بخش مسکن در شرایط تورمی تا کنون جزی خدمات کم نظیر و ارزان قیمتی است که بانک در اختیار تمامی گروه‌های مردمی بویژه اقشار متوسط و حتی نیازمندان بخش روستایی قرار داده است.

به‌ عبارت‌دیگر بانک مسکن مهمترین وظیفه بانکهای توسعه ای را که همان تامین مالی بلند مدت طرح‌های اساسی اقتصاد کشور است تا کنون بخوبی انجام داده و در این خصوص با وجود از دست دادن بسیاری از فرصت‌ها افتخار دارد که به فرآیند تامین مالی بلند مدت طرح های مسکن کشور کمک مؤثر و قابل توجهی کرده است .

صندوق پس‌انداز مسکن یکم نیز دقیقاً در راستای تحقق اهداف و الزامات بانکداری توسعه ای است که اخیراً متولیان بخش مسکن کشور بویژه مدیر عامل محترم بر آن تاکید دارند.

وی با اشاره به ویژگیهای بانکهای توسعه ای تصریح کرد :

تامین مالی طرح های بلند مدتی که در راستای تسریع فرآیند توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت اقشار نیازمند حمایت انجام می شود از مهمترین کارکردهای بانکهای توسعه ای است.

به عبارت دیگر کارکرد اصلی این بانکها تجهیز منابع بلند مدت و ارزان قیمت برای بخش هایی است که بازار نمی تواند به شکل رقابتی به آن وارد شوند.
بانکهای توسعه ای علاوه بر سود آوری ، منافع اجتماعی و اقتصادی را نیز دنبال می کنند.

این بانکها به دلیل اینکه در بخش های خاص مانند مسکن ، کشاورزی یا
 صنعت و معدن فعالیت می کنند از ذخایر ارزشمند سرمایه انسانی همراه با دانش و تجربه برخوردارند بنابراین می توانند پل ارتباطی خوبی میان بخش مورد فعالیت خود (مانند مسکن) و مردم با مقام سیاست گذار باشند .

وی افزود:

دولت بعنوان مسیول تدوین و اجرای سیاست های توسعه ای بخوبی می‌تواند اخبار اطلاعات بخش مسکن را از بانک مسکن گرفته تا از این طریق ضمن شناسایی فرصت‌ها و مشکلات ، فرآیند سیاست گذاری و تصمیم‌گیری را به شکل بهینه و درستی هدایت کند.

در هر صورت بانک‌های توسعه‌ای می‌توانند موتور محرکه و محور توسعه اقتصادی کشور باشند بنابراین باید با ترمیم قوانین و مقررات احتیاطی و نظارتی نسبت به بانک‌های تجاری به آنان در رسیدن به اهداف توسعه اقتصادی کمک شود .

گفتنی است در ادامه تبیین و تشریح حساب پس انداز مسکن یکم و ضرورت اعلام اهمیت آن به شعب تابعه ، نشست جداگانه‌ای در سطح شعب حوزه ناظر جنوب استان نیز برگزار شد .

آخرین بروزرسانی 1394/4/23