تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب خوزستان در نشست مشترک بازرسان و حسابرسان اعلام کرد:

ابلاغیه‌های بازرسی منافع شعبه و کارکنان را دنبال می‌کنند

نشست مشترک مدیر شعب خوزستان با بازرسان ، حسابرسان و مسیولین دوایر مدیریت به منظور تعیین تکلیف ابلاغیه های بازرسی و پاسخ سریع و بموقع به آنان برگزار شد.

نشست مشترک مدیر شعب خوزستان با بازرسان ، حسابرسان و مسیولین دوایر مدیریت به منظور تعیین تکلیف ابلاغیه های بازرسی و پاسخ سریع و بموقع به آنان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان ، در این نشست که معاونین مدیریت و مسیول حوزه حراست نیز حضور داشتند عباسعلی شفیعی طی سخنانی ضرورت و اهمیت رسیدگی به ابلاغیه‌های بازرسی را گوشزد کرد و گفت:

بی شک پاسخ سریع و به‌ موقع ابلاغیه های بازرسی نواقص عملکردی شعبه را کاهش داده و این امر به پیمودن درست مسیر حرکت شعبه کمک زیادی می کند.

وی افزود:نگاه همکاران نسبت به ابلاغیه‌ها و موارد بازرسی باید تغییر کند. این نگاه لازم است به گونه ای باشد که همکاران از اعلام موارد نقص در قالب ابلاغیه با روی باز استقبال کنند زیرا با تشخیص موارد نقصان یا خطای احتمالی، شعبه به سرعت می‌تواند نسبت به رفع یا ترمیم آن اقدام کند و این نوعی مصونیت و منفعت است که شعبه بدون پرداخت هزینه‌ای در این خصوص با همکاری بازرسان و حسابرسان اعزامی بدست می آورد .

وی افزود:مسیر حرکت درست شعبه بی شک با ابلاغیه های بازرسی هموارتر می شود.در بسیاری از موارد رییس ، معاون و یا سایر کارکنان شعبه از موارد نقص و یا اشتباهات احتمالی واقع در محدوده کاری خود آگاه نیستند .حضور همکاران بازرس و حسابرس به درک و کشف این موارد کمک می کند. وی در ادامه ضمن تاکید بر پیگیری پاسخ ابلاغیه ها تصریح کرد :

شعب باید حداکثر در مهلت تعیین شده به ابلاغیه ها پاسخ دهند. همکاران بازرس مدیریت نیز با جدیت پیگیر موضوع باشند و در حل و فصل موارد ابلاغی با رعایت ضوابط و مقررات به شعبه کمک کنند. این هماهنگی و همکاری دو جانبه ، درصد تاخیر در پاسخ ابلاغیه ها را به حداقل می رساند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع حسابرسی و بازرسی در سطح شعب تاکید کرد:

بازدیدهای سرزده و از قبل تعیین نشده نیز لازم است به تعدادی بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

حضور حسابرس پیش از فرآیند بازرسی شعبه ، نواقص و بندهای ابلاغیه های بازرسی را به کمترین تعداد می رساند بنابراین همراهی با همکاران حسابرس موجب تکمیل فرآیند بازرسی است.

مدیر شعب استان با تقدیر از شعبی که ابلاغیه ها را بررسی و بموقع پاسخ می دهند تصریح کرد:

در همایش سراسری رؤسای شعب استان در سه ماهه سوم سال از شعبی که بندهای ابلاغیه بازرسی را بررسی ، پیگیری و بموقع پاسخ داده اند با اهدا لوح تقدیر و هدایا قدردانی بعمل می آید.

گفتنی است در این نشست نقطه نظرات ، پیشنهادات و راهکارهای ارایه شده همکاران مطرح و در خصوص آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت. با جمع‌بندی نظرات ، مدیر شعب استان از طرح پیشنهادات سازنده همکاران استقبال و قدردانی کرد .

آخرین بروزرسانی 1394/4/23