سفر گردشی تیم کوهنوردی مدیریت خوزستان به آبشار شوی یا تله زنگ

بمناسبت عید مبعث صورت گرفت

سفر گردشی تیم کوهنوردی مدیریت خوزستان به آبشار شوی یا تله زنگ

تیم کوهنوردی مدیریت خوزستان به سرپرستی محمد باقر مرادی معاون دایره امور اداری، آموزشی و رفاهی مدیریت و با همراهی آقایان آرمان کریمی، سید علی مرسلی و اسلام میان‌ آبی از کارکنان حوزه ستاد و شعبه مرکزی اهواز در یک سفر گردشی به آبشار شوی در استان خوزستان عزیمت کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، این سفر ورزشی و گردشی که بمناسبت مبعث حضرت رسول(ص) برگزار گردید با راهنمایی و همراهی اعضای هییت کوهنوردی شهرستان دزفول انجام شد.

این تیم پس از 6 ساعت حرکت با سرویس‌های محلی به روستای زیبای سالن کوه رسیده و شب را در آن روستا سپری و بیتوته کردند.

طلوع صبح روز بعد پس از 3 ساعت پیاده‌روی به آبشار شوی یا تله زنگ رسیدند.
این آبشار یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین آبشارهای ایران و شاید بتوان گفت یکی از بلندترین آبشارهای خاورمیانه است که در رشته کوه‌های زاگرس و در منطقه سردشت از توابع دزفول قرار دارد.

این آبشار به فاصله اندکی از استان لرستان و در بین کوه های سر تنگ شوی در 10 کیلومتری ایستگاه راه‌آهن تله زنگ و در مسیر راه‌آهن سراسری تهران- جنوب واقع شده است.

آبشار شوی در تاریخ 29 دی ماه 1393 بعنوان یکی از آثار طبیعی ملی ایران به ثبت رسید. آبشار یاد شده در دره ای بین کوه چهل و یک و سالن کوه قرار دارد که دارای طبیعتی سبز و زیبا در فصل بهار است. شوی در زبان لری به معنای لطافت است و اغلب ساکنان اطراف این آبشار از قوم لر و بختیاری هستند.

آخرین بروزرسانی 1394/4/23