مدیر شعب خوزستان از سوی استانداری خوزستان عضو کارگروه دولت الکترونیک این استان شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، مدیر شعب استان خوزستان عضو کارگروه دولت الکترونیک در استان شد و در اولین نشست این کارگروه با حضور وزیر ارتباطات در استانداری خوزستان شرکت کرد.
دولت الکترونیک یا دولت دیجیتالی، به استفاده دولت از فناوری اطلاعات برای جابجایی اطلاعات بین مردم، سازمان‌ها، بازار و ارکان دیگر دولتی گفته می‌شود. دولت الکترونیک ممکن است توسط دستگاه های مختلف به کار برده می شود تا بهره وری داخلی را بهبود بخشد، خدمات عمومی را ارایه دهد یا روندهای دولتی مردم گرا را برای مردم فراهم کند.
دولت الکترونیکی کاربردهای متعددی را برای بخش های مختلف جامعه به همراه دارد. شهروندان می توانند با بهره گیری از ابزارهای الکترونیکی با بخش های مختلف دولتی ارتباط برقرار کرده و در راستای مرتفع نمودن نیازها و خواسته های خود همچون پرداخت مالیات و عوارض، تمدید گواهینامه، عقد قرارداد، ثبت ازدواج و طلاق، شرکت در انتخابات، استفاده از کتابخانه های مجازی، پرداخت صورت حسابهای آب، برق، گاز و تلفن، دریافت جواز کسب و تمدید آن و دریافت اطلاعات مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اقدام کنند.
بانکها نیز نقش مهمی در توسعه دولت الکترونیک در بین مردم دارند زیرا اغلب فعالیت هایی که قرار است در دولت الکترونیک و به صورت غیرحضوری انجام شود به نوعی به بانکها و پرداخت وجه از طریق اینترنت بانک و ... از سوی مردم مربوط می شود.
وزیر ارتباطات در جلسه دولت الکترونیک در استان خوزستان با بیان اینکه وزارت ارتباطات همگام با دولت در مسیر کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستاها حرکت می کند، افزود: ملت ایران در هر نقطه‌ای که باشند، دارای حقوق یکسان هستند و دولت نیز متعلق به تمام ملت ایران است وخود را خدمتگزار ملت می‌داند.
وی بیان کرد: دولت خدمت به روستاییان را مورد توجه قرارداده و در این راستا، ارایه اینترنت پرسرعت به 1420 روستا در این استان کلید خورد. هدف ما از ارایه اینترنت پرسرعت، به روستاها، رونق اقتصادی و کسب و کار و رفاه روستاییان است.
وی از اختصاص 6 هزار میلیارد ریال جهت ارایه اینترنت پرسرعت به روستاها خبر داد و گفت: این مبلغ جهت ارایه اینترنت به دیگر روستاها به 9 هزار میلیارد ریال خواهد رسید.
استاندار خوزستان نیز در این نشست عنوان کرد: امیدوار هستیم اقدامات انجام گرفته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، منشا خدمات نو و جدیدی برای استان باشد و بر اساس نیازهای جامعه و نسل جدید پیش برویم.
عبدالحسن مقتدایی افزود: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در خوزستان فعالیت های بسیار خوبی انجام شده که قابل تقدیر است و همه این موفقیت ها با وجود محدودیت های موجود حاصل شده است. در شرایطی که فشارهای بسیاری از جهات مختلف بر روی یک مسیله وارد می شود، اراده مصمم تر و فکرها خلاق تر می شوند.
در سفر وزیر ارتباطات همچنین تفاهم نامه ای با استانداری خوزستان در خصوص استفاده از پتانسیل دفاتر ICT روستایی در جهت ارایه خدمات نیابتی سازمانها، استفاده از سرویس پست الکترونیک به عنوان پل ارتباطی دولت و مردم، پیاده سازی سامانه یکپارچه نشانی ایرانیان، ثبت مستمر تغییرات کدپستی 10 رقمی در سیستمGIS با استفاده از کد پارسل، ایجاد سرویس تبادل ارتباطات بین دستگاهی جهت ارایه کد پارسل با استفاده از داده های کدپستی و بهنگام سازی چارچوب کارگاهی در بانک اطلاعات کدپستی منعقد شد.
Last Updated 1395/3/18